Wróć na górę
  • SZYBKA WYSYŁKA * DOSTAWA GRATIS OD 350 ZŁ * 100% POZYTYWNYCH OPINII

Wyświetlanie 1–12 z 242 wyników

Olejki eteryczne dōTERRA

naturalne olejki eteryczne doterra naturalny przedstawiciel firmy wellness advocate

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firmy doTERRA. W naszym sklepie kupujesz produkty oryginalne, które wysyłane są do Ciebie z centralnego magazynu firmy doTERRA, dlatego zamawiając także produkty innych marek otrzymasz przesyłkę w 2 paczkach, ale zapłacisz za dostawę tylko raz zgodnie z naszym cennikiem dostaw. Jeżeli chcesz kupować olejki firmy doTERRA taniej i tym samym zostać doradcą Wellness firmy doTERRA skontaktuj się z nami pisząc maila na: kontakt@planetstory.pl lub wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy, przeprowadzimy Cię przez cały proces.

Co to są i skąd się biorą olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to naturalnie występujące, lotne związki aromatyczne. Zapewniają niezliczone korzyści Twojemu ciału i domowi. Pozyskuje się je ze świeżych lub suszonych roślin z wykorzystaniem 2 metod: destylacji parą wodną lub ekstrakcji.

Dotychczas odkryto i wyodrębniono z natury około 3000 rodzajów lotnych związków aromatycznych. Ze względu na unikatowy skład chemiczny, każdy olejek eteryczny będzie się różnił w zależności od gatunku, a nawet w zależności od poszczególnej rośliny, z której został wykonany. Każda osoba doświadcza ich stosowania na swój sposób. Delikatna proporcja składników aromatycznych znajdujących się w danym olejku sprawia, że każdy jeden ma określone, wyjątkowe właściwości.

Stosowanie olejków eterycznych w celu uzyskania korzyści zdrowotnych stało się popularne, ponieważ pozwala użytkownikowi dostosować sposób aplikacji i rodzaj olejku do indywidualnych potrzeb. Nie jest to nowe odkrycie ani moda ostatnich lat, a rzetelna wiedza kultywowana i sprawdzana od tysiącleci.

Chociaż istnieje kilka różnych metod pozyskiwania olejku eterycznego z roślin i przygotowania go do użycia, wszystkie metody mają jedną wspólną cechę – wymagają bardzo dużej precyzji i dbałości o szczegóły na każdym etapie. Aby uzyskać wysokiej jakości olejki eteryczne, konieczne jest staranne planowanie i precyzja. Produkcja olejków eterycznych wysokiej jakości wymaga również dogłębnej znajomości roślin i odpowiednich metod ekstrakcji. Pójście na skróty na dowolnym etapie procesu skutkuje gorszą jakością olejku eterycznego. Kilka niekontrolowanych czynników może wpływać na jakość i skład olejku eterycznego, ale można zrobić wiele rzeczy, aby zachować silne związki aromatyczne.

Historia olejków eterycznych: skąd się wzięły olejki? Pochodzenie olejków

W starożytności ludzie używali olejków eterycznych i części roślin, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Ponieważ olejki eteryczne mogą być używane do łagodzenia sporadycznych podrażnień skóry, promowania zdrowego trawienia, wspierania dobrego zdrowia jamy ustnej, udrażniania dróg oddechowych i nie tylko, od dawna są popularnym wyborem dla osób, które chcą zachować dobre zdrowie.

Używanie olejków eterycznych dzisiaj

Chociaż olejki eteryczne i ekstrakty roślinne były używane od wieków, olejki eteryczne nadal mają odpowiednie zastosowania. Dzięki zaawansowanej technologii, lepszej jakości, mocy i bezpieczeństwu olejki eteryczne są teraz bardziej dostępne i łatwiejsze w użyciu w życiu codziennym. Obecnie mamy coraz więcej dowodów naukowych i badań, aby pokazać skuteczność i bezpieczny charakter olejków eterycznych w naszych czasach.

Olejki eteryczne najwyższej jakości – marka dōTERRA

Założona w 2008 roku, dōTERRA została stworzona z misją dzielenia się ze światem olejkami eterycznymi o sprawdzonej jakości. Widząc na własne oczy niesamowite korzyści, jakie można osiągnąć dzięki wykorzystaniu tych cennych zasobów, grupa pracowników służby zdrowia i biznesu postanowiła urzeczywistnić tę misję. Założyli firmę i nazwali ją dōTERRA, co po łacinie oznacza „dar ziemi”.

Najlepsze na rynku olejki eteryczne

Wybierając dōTERRA, wybierasz olejki eteryczne delikatnie i starannie destylowane z roślin, które zostały cierpliwie zebrane w idealnym momencie przez doświadczonych hodowców z całego świata, aby uzyskać idealny skład i skuteczność ekstraktu. Każdy olejek eteryczny dōTERRA jest również dokładnie testowany zgodnie ze ścisłym protokołem jakości CPTG Certified Pure Therapeutical Grade®.

Czy olejki eteryczne są bezpieczne?

Olejki eteryczne mają długą historię bezpiecznego i skutecznego stosowania. Kiedy używasz czystych olejków eterycznych w odpowiedniej ilości, mogą być one całkowicie bezpieczne dla Twojego domu, Twojej rodziny i Ciebie. Jak wszystko inne, czego używasz w domu, olejki eteryczne są bezpieczne, jeśli przestrzegasz zalecanych dawek i używasz ich zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem olejku sprawdź, czy jest on wysokiej jakości i czy jest to czysty olejek eteryczny. Używaj tylko olejków eterycznych, które przeszły szeroko zakrojone testy, aby zapewnić czystość i bezpieczeństwo.

Nie wszystkie olejki są sobie równe, olejki niskiej jakości mogą zawierać syntetyczne dodatki lub zanieczyszczenia. Jeśli nie masz pewności, że olejek został przetestowany pod kątem czystości i bezpieczeństwa, nie stosuj go.

W Planetstory znajdziesz tylko bezpieczne i przetestowane naturalne olejki eteryczne doTERRA.

Jak bezpiecznie używać olejków eterycznych?

Tradycyjnie preferowano lub stosowano wyłącznie niektóre metody aplikacji olejków eterycznych. Jednak w miarę rozwoju badań dotyczących olejków eterycznych, obecnie lepiej rozumiemy metody ich aplikacji. Wszystkie metody aplikacji są bezpieczne przy odpowiednim stosowaniu. Wyróżniamy 3 metody aplikacji olejków eterycznych: aromatycznie / wziewnie, miejscowo / na skórę  oraz wewnętrznie.

Czyste, bezpieczne i 100% olejki eteryczne doTERRA

 

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firmy doTERRA. W naszym sklepie kupisz produkty oryginalne, które wysyłane są do Ciebie z centralnego magazynu firmy doTERRA, dlatego zamawiając także produkty innych marek otrzymasz przesyłkę w 2 paczkach, ale zapłacisz za dostawę tylko raz zgodnie z naszym cennikiem dostaw. Jeżeli chcesz kupować olejki firmy doTERRA taniej i tym samym zostać doradcą Wellness firmy doTERRA skontaktuj się z nami pisząc maila na: kontakt@planetstory.pl lub wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy, przeprowadzimy Cię przez cały proces.

DOŁĄCZ DO NAS

-10%

Na jedno zamówienie.

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz kod promocyjny na jedne zakupy. * Kod promocyjny nie przecenia produktów, które aktualnie są w promocji.